Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

POKRAČOVAT V NÁKUPU
HLAVNÍ MENU


NAŠE DALŠÍ OBORY


ZOBRAZIT HLAVNÍ KATEGORIE
Blog / články
HAWKER HURRICANE - FPV (Björn)

HAWKER HURRICANE - FPV (Björn)

Chci se podělit o svou zkušenost se stavbou modelu Hawker Hurricane. Tento model, vyrobený renomovanou firmou HACKER MODEL PRODUCTION, předčil má očekávání designem, snadnou stavbou i letovými vlastnostmi.

Letadlo si můžete zakoupit na eshopu Hacker-model.com.

Můžete také navštívit naši FPV skupinu na Facebooku.

Letová videa od výrobce: létání na fotbalovém hřišti a létání ve dvou (2x Hurricane)


Specifikace:

Hurricane má rozpětí křídel 1200mm a délku 1030mm. Stabilitu konstrukce zajišťuje vyztužení tyčkami z uhlíkových a sklených vláken. Letová hmotnost přibližně 930g je zárukou dokonalé rovnováhy mezi odolností a obratností modelu.
Vybavení jednotkou DJI Airunit ve standardním provedení včetně kamery umístěné na otočně na servu (pro možnost rozhlížení) a také systémem FPV-Combat System hmotnost zvýšilo, nakonec vč. baterie činí 1300g.


Snadná montáž:

Jednou z uživatelsky příjemných vlastností modelu Hurricane je jeho snadná stavba. Podrobný stavební manuál, který je součástí stavebnice, je výborným zdrojem informací a plynule mě provedl celou stavbou krok za krokem. Díky precizní konstrukci modelu a srozumitelnosti návodu s obrázky téměř ke každému kroku musí být stavba hračkou i pro nováčky ve světě RC modelů letadel. I když u některých kroků by se úplným začátečníkům podrobnější vysvětlení hodilo.


Přizpůsobení a vylepšení:

Rozhodl jsem se vylepšit svůj zážitek z létání tím, že jsem na Hurricane nainstaloval zařízení FPV (First Person View) a také FPV-Combat System, abych mohl s kamarády létat vzdušné souboje (Aircombat), kdy jsou střelba i zásahy simulovány elektronicky (Laser-Tag). Více info na videou na YouTube.
Prostor v trupu je pro umístění DJI Airunit trochu těsný, ale stačilo pár řezů ostrým nožem aby se vše dobře vešlo. Bočnice trupu jsou silné a tak mírné zeslabení nevadí. Pro FPV létání bohužel nelze použít průhlednou vakuovanou kabinu protože ta nikdy není dokonalá a deformuje obraz. Vyrobil jsem proto jen rám kabiny, který spolu s detailní palubní deskou posílí dojem z FPV letu.

 

Pohon:

Hurricane je vybaven motorem velikosti 3536 1000KV, který je napájen baterií LiPol 4S 2700mAh. Tato jednotka poskytuje dostatečný tah a zajišťuje, že letadlo reaguje přesně na každý povel, což z něj činí ideální volbu pro začátečníky i zkušené piloty.


Vybalení dílů stavebnice z krabice:

Hlavní díly modelu jsou celoplošně potištěny a barevné schéma odpovídá skutečnému bojovému letounu. Barevné schéma je doplněno detailní paneláží. Když otevřete krabici, tak to vážně vypadá skvěle.

 

První let:

Hurricane hned při prvním letu ukázal vynikající stabilitu a odezvu na řízení bez nutnosti dalšího významnějšího ladění. Takové příjemné chování zajistí bezproblémový zážitek pilotům, kteří chtějí okamžitě odletět do oblak.


Budoucí testování na mistrovství světa FPV-Combat:

HACKER Hurricane plánuju podrobit důkladnému testu na letošním mistrovství světa v FPV-Combat. Výkon letadla vzbuzuje důvěru a já se nemohu dočkat, až předvedu jeho schopnosti v soutěžním nasazení.


Závěrem lze říci, že Hurricane nejen splnil, ale i předčil má očekávání. Od snadné montáže až po působivé letové vlastnosti je tento model špičkovou volbou pro hobby i soutěžní piloty. Těším se, až na nadcházejícím mistrovství světa v FPV-Combat vyzkouším jeho limity a zjistím, jak je odolný ranám, o které při leteckých soubojích není nouze 😉.


Björn Kremer

Sdílet na Facebook
Zpět...

+420 313 564 381
[email protected]
Hacker Model Production a.s.
Zahradní 465, 270 54 Řevničov (mapa)
Česká republika
IČ: 63271532, DIČ: CZ63271532

OTEVÍRACÍ DOBA
PO - ČT: 9:00 - 16:00 hod.
PÁ: 9:00 - 14:00 hod.
SO: na základě telefonické dohody

Napište nám
Prosíme zadejte jméno.
Prosíme zadejte telefon.
Prosíme zadejte e-mail.
Prosíme zadejte Text
Musíte souhlasit se zpracováním údajů
Všechna práva vyhrazena © Hacker Model Production a.s. | Cookies
Tvorba systému: InGenius Webdesign